Национална радионица пројекта STEM School Label

У Научном клубу у Београду 26. априла одржана је национална радиоинца пројекта STEM School Label[:]

41015579014_8b3e4216c2_z

У оквиру пројекта STEM School Label у Научном клубу у Београду, одржана је 26. априла национална радионица пројекта STEM School Label на којој су присуствовали представници неколико школа из читаве Србије, као и научно-истраживачких институција и индустрије, како би заједнички радили на утврђивању критеријума и развоју алата за самопроцену, потребних за акредитовање СТЕМ школа широм Европе.

Пројекат STEM School Label има за циљ да олакша препознавање и акредитовање школа на европском нивоу које на иновативан начин приступају подучавању СТЕМ предмета. На овом европском пројекту, ЦПН је партнер заједно са колегама из Португалије, Литваније и Француске, док  пројектом координира European Schoolnet, мрежа Министарстава просвете из 34 земаље Европе.