Промоција Буре информација

У уторак, 13. фебруара, на Факултету безбедности представљено је ЦПН издање „Бура информација: зашто лајкујемо?“

[:]fakultet bezbednosti

У уторак, 13. фебруара, у 17 часова, наставницима и студентима Факултета безбедности у Београду, представљено је најновије издање ЦПН-а „Бура информација: зашто лајкујемо?“.

О књизи су говорили др Машан Богдановски, професор Филозофског факултета Универзитета у Београду, и Иван Умељић, уредник издавачке делатности у Центру за промоцију науке. Модераторка разговора била је Ана Параушић из Центра за примењену безбедност.

Током разговора, највише речи било је о насилном понашању на интернету и улози социјалних мрежа и нових медија у распиривању криза и ратних сукоба.

„Бура информација“ Винсента Хендрикса и Пелеа Хансена пружа детаљан увид у савремена истраживања токова информација који обликују различите аспекте живота у друштвеном, економском и политичком погледу. Књига упозорава на буру информација која је захватила савремено друштво, а посебно на некритичко усвајање и коришћење информација приликом формирања мишљења и доношења одлука у духу популизма.