ПРВИ РАДНИ САСТАНАК ПРОЈЕКТА VR4Clima У ДАБЛИНУ

Представници Центра за промоцију науке учествовали су на иницијалном радном састанку пројекта VR4Clima, који је у организацији VRAcademi одржан у Даблину, Ирска, 29. и 30. јануара 2024 године.

Tрогодишњи пројекат финансиран кроз Еразмус+ програм има за циљ да едукује и оснажи ученике у области заштите животне средине, како би разумели контекст климатских промена и узрочног угљеничног отиска. Кроз СТЕAМ приступ и коришћење савремених мултимедијалних технологија, пројекат подржава наставнике и ученике да имплементирају иновативне школске пројекте. Пројектом руководи Универзитет у Тесалији из Грчке, а поред Центра учествује и школа „Петро Кузмјак“ из Руског Крстура, заједно са другим организацијама из Грчке и Ирске.

Поред спровођења пројектних активности на националном нивоу, ЦПН руководи и радним пакетом кроз који ће бити организовано европско школско такмичење.

Наредни радни састанак партнера одржаће се у мају следеће године у Београду.