Међународни дан девојака у ИКТ технологијама

За Међународни дан девојака у ИКТ технологијама у Научном клубу у Београду, 26. априла одржана је Hypatia радионица[:]42252968092_630f252d20_z

У Научном клубу у Београду 26. априла одржана је Hypatia радионица у име Међународног дана девојака у ИКТ технологијама. Ученице из ОШ Јован Јовановић Змај из Руме, имале су прилику да упознају девојку запослену у ИТ компанији и из прве руке чују како изгледа рад у једној таквој компанији. Након тога, демонстраторке Центра за промоцију науке су са ученицама радиле радионицу на тему родних стереотипа који постоје у СТЕМ областима.

Пројека Hypatia има за циљ освешћивање академских родних стереотипа који стоје на путу девојчицама и девојкама да се посвете науци и опредељују за каријере из СТЕМ области. Циљ нам је да срушимо предрасуде и традиционалне поделе занимања на мушка и женска, а ученике градимо као родно сензитивне, инклузивне и отворене младе људе.