Светска недеља свемира

Научни клуб у Смедереву обележава Светску недељу свемира[:]PIA17650-1280x800

Светска недеља свемира је међународна манифестација у којој се афирмишу достигнућа науке и технологије и њихов допринос побољшању и развоју људског живота. У обележавању овог датума учествују свемирске агенције, авио компаније, школе, планетаријуми, музеји, астрономска друштва и друге заинтересоване институције широм света.

Научни клуб Смедерево у сарадњи са дугогодишњим сарадницима Невеном Перић из Основне школе ”Димитрије Давидовић” и Соњом Милетић из Основне школе ”Бранислав Нушић” организује тим поводом низ активности.

У петак, 6. октобра, ученици трећег разреда ће уз помоћ наставница подучавати прваке у оквиру активности ”Први кораци ка свемиру”. У Научном клубу ће између осталог бити организоване и пројекције видео клипова о животу у свемирском броду и ликовне радионице.