ЦПН и пројекат TeRRIFICA у Сарајеву

У сарадњи са природно-математичким факултетом Универзитета у Сарајеву, Центар за промоцију науке је одржао радионицу за студенте у оквиру пројекта TeRRIFICA и више инспиративних билатералних састанака

Серија регионалних TeRRIFICA активности и радионица настављена је догађајем на ПМФ-у у Сарајеву, на коме је тридесетак студената Универзитета у Сарајеву било у прилици да подели своја знања, искуства и доживљаје у контексту климатских промена и неопходних мера адаптације. Посебно је поцртано и истакнуто више локалних тема и изазова који већ годинама доминирају у јавности Босне и Херцеговине као очигледне последице измењених природних услова за које је неопходно осмислити адекватно прилагођавање.

На радионици је учествовало тридесетак студената Природно-математичког факултета Универзитета у Сарајеву од којих ће се одабраних двоје придружити регионалној Летњој школи пројекта TeRRIFICA, која ће се од 27. до 30. јуна одржати на Ловћену у Црној Гори.

Радионица у Сарајеву је била прилика и за више даљих сусрета и сарадњи, укњучујући и састанак са деканом Природно-математичког факултета Универзитета у Сарајеву, проф. др Нусретом Дрешковићем, кустосом Земаљског музеја у Сарајеву, Дејаном ?, и научном новинарком и ауторком блога Quantum of Science, Јеленом Калинић