ЦПН трибина о фудбалу

У току Светског првенства у фудбалу, ЦПН је организовао трибину „Наука и фудбал“, у четвртак, 26. јуна, у Великој сали СКЦ-а

otvor

Док више од милијарду људи широм планете прати Светско првенство у фудбалу, Центар за промоцију науке организовао је трибину „Наука и фудбал“, у четвртак, 26. јуна, у Великој сали Студентског културног центра.

Ова ЦПН трибина окупила је физичаре, хемичаре и експерте за спорт, како би сви заједно осветлили фудбал и са научне стране. На трибини су учествовали др Душко Латас, др Ненад Вукмировић, др Воин Петровић, и Милош Шарановић.

_MMM3719

_MMM3721

Главно питање на које су покушали да одговоре учесници ЦПН трибине било је – колико уопште науке има у фудбалу?

Трибина се бавила психофизичким својствима играча, путем шута, одликама путање лопте, отпором ваздуха, гравитационим пољем и многим другим темама невидљивим голим оком на терену.

_MMM3714

_MMM3739