ЦПН у Смедеревској Паланци

У петак, 23. Марта, ЦПН је учествовао на школском фестивалу у Смедеревској Паланци[:]maxresdefault

У Смедеревској Паланци и ове године организован је школски фестивал који је одржан у машинско-електротехничкој школи Гоша. У петак, 23. марта, у програму под називом ”Доживи науку кроз физику, хемију и механику” учествовао је и Центар за промоцију науке и то са програмом ”Научни шоу.”

Гости су кроз пет представа на кроз атрактивне експерименте имали прилике да виде шта течни азот може да уради, како натерати пламен да плеше, шта је то ”ватрени торнадо” као и да открију како се изводе бројни научни трикови.

Поред ЦПН, на фестивалу је учествовало још 18 институција – факултета, организација, гимназија и школа.