Европски дан науке у Враћевшници

Током октобра, у сарадњи са Научним клубом „Сунцe“ из Горњег Милановца, данас је обележен Европски дан науке у Основној школи Десанка Максимовић из Враћевшнице

У сарадњи са Научним клубом ПУ „Сунце“ из Горњег Милановца, током октобра је обележен Европски дан науке у Основној школи Десанка Максимовић из Враћевшнице. Ученици од првог до четвртог разреда су били у прилици да упознају најпознатије српске научнике тако што су им се деца предшколског узраста представила рецитацијама, уз презентацију на којој су представљени наши научници. Ученици су се на тај начин упознали са Николом Теслом, Михајлом Пупином, Ксенијом Атанасијевић, Јосифом Панчићем, Милевом Марић Ајнштајн и Михаилом Петровићем Аласом. Аутор стихова о научницима је Ивана Пантелић, бивша ученица школе у Враћевшници. Након рецитација и презентације, ученици су погледали неке од експеримената који се изводе у Научном клубу, као што су шећерна дуга, свирање на чаши, преношење чаше помоћу ваздуха, лимун-вулкан и многе друге. Експерименте је изводила Јелена Пантелић, васпитач и члан Научног клуба ПУ „Сунце“.