Изложба интелигенција биљака у Бешки

Центар за промоцију науке гостоваће од данас, 11. фебруара до 18.фебруара у ОШ Браћа Груловић у Бешки

Центар за промоцију науке гостоваће у ОШ Браћа Груловић у Бешки, поводом 210 година од рођења Чарлс Дарвина.  За ову прилику ученици ће моћи да виде интерактивну изложбу ”Интелигенција биљака” која говори о њиховим чулима. Кроз пет експоната ученици ће из прве руке сазнати како биљка види, чује, осећа додир и мирис, а како се оријентише у простору. Само постављање изложбе је међу школарцима изазвало велику радозналоста и инспирисало на бројна питања. Изложба ће бити доступна сваког дана у просторијама школе с циљем да се покаже да наука није баук. Низом експеримената које ће ученици бити у прилици да виде и сами испробају, омогућиће им да уђу у свет биљних сензација.

Изложба је настала 2016. године, а своју велику премијеру је имала на истоименој манифестацији 2017.године у Научном клубу Центра за прмоцију науке и од тада, посетила је многе галерије, школе, научне клубове и фестивале у читавој земљи.