Кит Девлин у Научном клубу

У Научном клубу Београд 28. фебруара одржано предавање чувеног математичара Кита Девлина[:]

_MMM1475

У среду, 28.фебруара, чувени британски математичар Кит Девлин, познат и као The math Guy, одржао је научнопопуларно предавање у Научном клубу Београд.

Тема предавања била је “Математика у 21. веку”, а поред тога посетиоци су имали прилику да добију одговоре на многобројна питања из књиге “Недовршена игра”, коју је Центар за промоцију науке превео и објавио 2015. године.

_MMM1412 _MMM1458

Ове године, непосредно пред долазак проф. Девлина издавачка кућа Хеликс објавила је књигу “У потрази за Фибоначијем”, коју је Девлин представио у Научном клубу Београд.

Осим гостовања у Научном клубу Београд Кит Девлин је током свог боравка посетио и Математичку гимназију у Београду, Прву крагујевачку гимназију, Универзитет у Новом Саду, као и Математички институт САНУ, а предавање је организовано и у Свечаној сали САНУ.

_MMM1498

Боравак Кита Девлина у Србији организовао је Центар за промоцију науке уз подршку америчке амбасаде и у сарадњи са Математичким институтом САНУ.