Потписан Меморандум о сарадњи између Центра за промоцију науке и Научно-технолошког парка Београд

Потписан Меморандум о сарадњи између Центра за промоцију науке и Научно-технолошког парка Београд

У просторијама Центра за промоцију науке у Београду, 23. јуна потписан је Меморандум о сарадњи између Центра за промоцију науке (ЦПН) и Научно-технолошког парка Београд (НТП Београд). Меморандум су потписале в.д. директора Центра за промоцију науке Ирис Лекић и в.д. директора Научно-технолошког парка Београд Марија Милић.

Потписивањем меморандума формализована је сарадња две институције које кроз своје активности доприносе развоју науке, иновација и технолошког предузетништва у Србији.

Меморандум представља основу за будућу сарадњу у областима од заједничког интереса, укључујући организацију научнопопуларних, образовних и иновационих програма, развој заједничких пројеката, као и повезивање научне и истраживачке заједнице са привредним сектором. Посебна пажња биће посвећена активностима које доприносе већој видљивости науке и иновација, као и њиховој доступности широј јавности.

Сарадња између Центра за промоцију науке и Научно-технолошког парка Београд допринеће јачању националног иновационог екосистема кроз размену знања, искустава и ресурса, као и кроз заједничко креирање програма који подстичу развој нових идеја и иницијатива.

Потписани меморандум представља основу за даљи развој сарадње две институције кроз заједничке програме, пројекте и активности у области науке, технологије и иновација.

 

Остале активности