Састанак пројекта STEM School Label

Центар за промоцију науке учествовао је на радном састанку пројекта STEM School Label у Бриселу

Представници Центра за промоцију науке присуствовали су радном састанку у оквиру пројкта STEM School Label, 22. јануара у Бриселу. Главни циљ пројекат STEM School Label је препознавање и акредитовање школа на европском нивоу које су развиле иновативнe приступe настави у СТЕМ областима. Након извештаја у коме се дефинишу критеријуми за СТЕМ школе, следећи задатак пројекта је покретање веб-платформе за самоевалуацију школа. Током ове године 15 пилот школа из Србије ће проћи систем самоевалуације и тиме стећи титулу школe амбасадора.

Координатор овог пројекта је European Schoolnet из Белгије, непрофитна организација коју су основала 34 европска министарства образовања окупљена око заједничког циља увођења иновација у наставу. Поред Центра, у реализацију пројекта су укључени и Ciencia Viva из Португала, The Education Development Center из Литваније, као и Maison pour la Science из Француске.