Ширење мреже научних клубова и паркова науке

У среду, 26. априла, почеле активности око отварања огранка Научног клуба у Рановцу и формирању Парка науке у Петровцу на Млави[:]

naucni-klub-ranovac-01

Регионални центар Смедерево и Научни клуб Смедерево у договору и уз сагласност Центра за промоцију науке, 26. априла су отпочели активности на отварању огранка Научног клуба Смедерево у Рановцу и формирању Парка науке у Петровцу на Млави.

Боривоје Јаношевић и Дарије Јаношевић, као представници Регионалног центра Смедерево, Немања Ђорђевић и Катарина Анђелковић у име Центра за промоцију науке тим поводом посетили су Петровац на Млави и Рановац.

У сарадњи са Весном Шуберт, директорком Основне школе ”Јован Шербановић” у Рановцу остварени су контакти са руководством Општине Петровац.

Након састанка у Општини, представници Регионалног центра Смедерево и Центра за промоцију науке посетили су и Основну школу ”Јован Шербановић” у Рановцу, као и будућу локацију парка науке која се налази у близини ове школе и Гимназије.