STEM School Label у Бриселу

У Бриселу, одржан је састанак пројекта STEM School Label, на коме је Центар за промоцију науке један од партнера[:]

Brussels_Panorama_(8293237603)

У оквиру пројекта STEM School Label у Бриселу, одржан је 3. маја састанак партнера STEM School Label на којој су присуствовали представници Центра за промоцију науке. На састанку се радило на утврђивању критеријума и развоју алата за самопроцену, потребних за акредитовање СТЕМ школа широм Европе.

Циљ STEM School Label пројекта је препознавање и акредитовање школа на европском нивоу које на иновативан начин приступају подучавању СТЕМ предмета. На овом европском пројекту, ЦПН је партнер заједно са колегама из Португалије, Литваније и Француске, док  пројектом координира European Schoolnet, мрежа Министарстава просвете из 34 земље Европе.