Час математике у Научном клубу Смедерево

Научни клуб Смедерево организовао је 9. јуна неуобичајн час математике за ученике шестог разреда

[:]Naucni-klub-Smederevo-134-600x337

У оквиру научнопопуларне манифестације Мај месец математике, Научни клуб Смедерево организовао је у четвртак. 9. јуна, неуобичајн час математике за ученике шестог разреда. Час је почео у 18 часова, а циљ радионице је био популаризовање математике међу ученицима и приказивање иновативних наставних метода.

Тема часа је „Центар описане кружнице”, а час је водила Мирјана Кокерић, једно од Лица математике. Овакав час је Мирјана Кокерић одржала и 13. маја у Галерији Науке и технике САНУ.

Часу су присуствовали ученици шестог разреда и њихови наставници математике, а након часа је уследила интерактивна дискусија наставника о модернизацији наставе математике.