”Деца у чудесном свету науке”

У Научном клубу у Кањижи је 24. новембра одржана радионица за децу ”Планете”[:]

Screen Shot 2016-11-30 at 2.36.56 PM

У Научном клубу у Кањижи је 24. новембра у оквиру дечје креативне радионице ”Кутак” одржана радионица са темом ”Планете”. Радионицу су водиле Беата Гулачи и Лила Бисак, учитељице.

Радионици су присуствовале обе групе заједно – ученици нижих и виших разреда основних школа. Након обрађених тема ученици виших разреда имали су улогу ментора млађима у изради задатака поводом ове теме.

На самом почетку радионице ученици су погледали филм ”Путовање кроз свемир” у оквиру циклуса бајки ”Чудесни школски аутобус”. Након тога су добили задатак да попишу све планете које се помињу у едукативном филму и уводној презентацији коју су припремиле учитељице.

Млађи ученици су добили задатак да нацртају једну планету, а старији да је именују. На крају су сви заједно израдили цртеж Сунчевог система.

У другом делу радионице деца су решавала задатке квиза који су старији припремили за млађе и који се односио на до сада обрађене теме.