Друга радионица „Тајни живот мрава“

У Научном клубу у Крушевцу 3. новембра одржана је друга радионица пројекта „Тајни живот мрава“[:]Screen Shot 2016-10-18 at 2.01.09 PM

У Научном клубу у Крушевцу у четвртак, 3. новембра, одржана је друга радионица пројекта „Тајни живот мрава“.

На радионици ће бити одабрано идејно решење за научни експонат, као и материјал и средства за израду тераријума, флора и врста мрава који ће се у њему налазити и дефинисаће се задужења око појединачних активности за израду тераријума.

Циљ пројекта је формирање тима основца и средњошколаца који ће уз помоћ наставника проћи кроз читав процес израде научног експоната и тако стећи техничка и стручна знања из области биологије, екологије. Један од циљева пројекта је и подизање нивоа техничког образовања међу учесницима и мотивисање других ученика и наставника да се прикључе иницијативи.

Реализатори овог пројекта су Владимир Ацковић и Оливера Коларић из ОШ „Јован Поповић“. Учесници радионице су ученици из ОШ „Јован Попоповић“, „Гимназије“ и „Политехничке школе Милутин Миланковић“.