”Физика на извол’те” у Крушевцу

У Научном клубу у Крушевцу 22. октобра одржаће се прва радионица пројекта ”Физика на извол’те”

[:]fizika

Научни клуб Крушевац у оквиру својих активности у суботу, 22. октобра, са почетком у 12 часова организује прву радионицу пројекта ”Физика на извол’те”.

Пројекат има за циљ популаризацију научног метода кроз примере из области физике. Радионице су првенствено намењене заинтересованим ученицима средњих школа који ће у оквиру тимова спроводити експериментална истраживања задатих физичких феномена.

Задаци ће бити отвореног типа, са могућношћу више различитих приступа, а опрема ће бити лако доступна. Унутар тимова ученици ће функционисати као научна група: заједнички ће осмислити и извести експерименте, дискутовати резултате и унапређивати апаратуру. Потом ће тимови међусобно упоређивати и тумачити резултате које су добили користећи различите методе, симулирајући тако ширу научну заједницу и начин на који се резултати преиспитују и стављају у шири научни контекст.