”Физика на извол’те” у Нишу

У Научном клубу у Нишу 15, октобра почиње реализација пројекта ”Физика на извол’те”[:]

Screen Shot 2016-10-11 at 1.56.21 PM

У Научном клубу у Нишу у суботу, 15. октобра, почиње реализација пројекта ”Физика на извол’те”. Истог дана ће се одржати прво предавање, намењено ученицима од првог до четвртог разреда средње школе.

Пројекат ”Физика на извол’те” има за циљ популаризацију науног метода кроз примере из физике. Радионице су првенствено намењене заинтересованим ученицима средњих школа који ће у тимовима спроводити експериментална истраживања задатих физичких феномена.

Задаци су отвореног типа, са могућношћу више различитих приступа, а опрема ће бити лако доступна. Унутар тимова ученици ће функционисати као научна група: заједно ће осмислити и извести експерименте, дискутовати о резултатима и унапређивати апаратуру. Потом ће тимови међусобно упоређивати и тумачити резултате симулирајући ширу научну заједницу и начин на који се резултати преиспитују и стављају у шири научни контекст.

Заинтересовани ученици се овде могу пријавити за учешће у пројекту
Наставници који желе да постану део пројекта могу се јавити на мејл fizikanaizvolte@gmail.com