Радионица из роботике у Крушевцу

У петак, 24. фебруара, у Научном клубу у Крушевцу је одржана радионица из роботике[:]

DSCN8115

У Научном клубу у Крушевцу је у петак, 24. фебруара, одржана радионица из роботике. Циљ је мотивисање младих да се на забаван и непосредан начин заинтересују за техничке науке посредством Lego Mindstorms робота.

Интерактивне радионице су осмишљене тако да две групе ученика са реализаторима заједнички раде на склапањуи конструисању истог робота, у складу са упутством, корак по корак. У завршној фази робот се повезује у једну функционалну целину. Трећа група ради одвојено на склапању робота. У овој радионици главни акценат је стављен на креативност и иновативност. Ученици и реализатори сами осмишљавају робота и његове функције.

Ментор је била: Зорица Филиповић, професор у Првој техничкој школи Крушевац.

Реализатори радионица били су: Урош Вукадиновић, Висока техничко технолошка школа Крушевац, Катарина Глорија Грујић, Технички факултет у Новом Саду и ученици III разреда Прве техничке школе Крушевац, смер машински техничар за компјутерско конструисање:Лука Вилимоновић, Никола Рајковић и Александар Бојовић.
Полазници Радионица су били наставници и ученици ОШ „Јован Поповић“, ОШ „Драгомир Марковић“ и ОШ „Доситеј Обрадовић“.