Робот учитељ у Београду

Едукативни EMoRo робот из Хрватске гостовао је у понедељак, 19. јануара, у Научном клуба ЦПН-а[:]

Inovatic01

Научни клуб Центра за промоцију науке је у понедељак, 19. јануара, угостио едукативног EMoRo робота. Презентација је организована у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Овом приликом представљени су робот и његове могућности, као и његова потенцијална примена у просвети, а било је речи о функционисању робота у образовном систему и свим позитивним ефектима EMoRo робота на ученике одређеног доба.

EMoRo је дидактички робот чији је задатак да ученицима на интересантан и креативан начин приближи знања из механике и електронике.

Inovatic05

EMoRo сет је осмишљен са пет нивоа тежине, па тако најмлађи, ученици од 6 до 8 година, уз помоћ њега могу учити о даљинском управљању путем рачунара.

Роботика је један од најефикаснијих начина учења широког спектра дисциплина почев од логике и математике, преко механике, па до електронике и програмирања.