Студенти ФТН-а у посети Ботаничкој башти

Студенти и студенткиње Факултета техничких наука из Новог Сада посетили су Ботаничку башту „Јевремовац”, у понедељак 5. фебруара, како би се упознали са функционисањем овог врта и врстама које га настањују.

Они ће наредних неколико месеци радити на развијању мобилне апликације едукативног карактера, која ће затим служити посетиоцима Баште за њен обилазак и истраживање. Развој ове апликације део је припремних активности за девету аrt+science манифестацију ЦПН-а, која ће бити одржана у Башти током септембра и октобра. Тако да ће сви радови и програм ове манифестације бити представљен кроз поменуту апликацију.

Подсетимо, у среду, 31. јануара, у Ботаничкој башти „Јевремовац“ потписан је Меморандум о сарадњи Биолошког факултета Универзитета у Београду и Центра за промоцију науке.