Predavanje o naučnoj komunikaciji na Institutu za multidisciplinarna istraživanja (IMSI)

Predavanje o naučnoj komunikaciji na Institutu za multidisciplinarna istraživanja (IMSI)

Na poziv Odeljenja za nauke o živim sistemima Instituta za multidisciplinarna istraživanja CPN je 13. novembra organizovao predavanje o naučnoj komunikaciji za istraživače.

Tokom jednočasovnog predavanja, Ivan Umeljić iz Centra za promociju nauke upoznao  je prisutne istraživače sa Instituta za multidisciplinarna istraživanja (IMSI) i Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ (IBISS) sa ključnim idejama istraživačkog programa Science of Science Communication, poput rasuđivanja kojim se štiti identitet (engl. identity-protective cognition), kulturne kognicije i uokviravanja (engl. framing).

Predavanju je prisustvovao veći broj istraživača u svim zvanjima i iz različitih oblasti (biohemija, ekofiziologija, mikrobiologija, fizička hemija, ekologija, sociologija).

Tokom izlaganja i diskusije, akcenat je bio na tipovima okvira, primenjivim na teme iz oblasti nauke i tehnologije, kao i na etičkim pitanjima u vezi sa saopštavanjem naučnih informacija različitim društvenim akterima.

Foto: Marko Risović

Ostale aktivnosti

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.