M3 izložba ART(o)Physics

18. maja otvorena četvrta po redu izložba u okviru manifestacije M3

_MMM6262

Izložba ART(o)Physics otvorena je u utorak, 18. maja u 18 časova, u Maloj sali SKC-a. Na otvaranju su govorili  Vanja Šarković, student astrofizike Matematičkog fakulteta, Univerziteta u Beogradu i Tijana Marković, iz Centra za promociju nauke.

Po otvaranju, Kristijan Obermajer, student doktorskih studija astrofizike na Univerzitetu Maks Plank u Nemačkoj, i jedan od autora izložbe, održao je predavanje „Nova komadeška spektra: Infracrvena fotografija“.

_MMM6300

_MMM6292

Na izložbi su predstavljene infracrvene fotografije i makrofotografije svetlosnih fenomena Kristijana Obermajera i Saše Topića, studenta astrofizike na Matematičkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a u prostoru se mogla čuti i ambijentalna muzika koju je komponovao Pavle Popov.

Posetioci će imati prilike da se slikaju infracrvenom kamerom i vide Frenelova sočiva.

Izložba će biti otvorena do 29. maja, a svi zainteresovani moći će da je posete svakog radnog dana od 12 do 17 časova, ulaz je slobodan.

_MMM6284

_MMM6279

Istražite više o izložbi na sajtu manifestacije M3.

Ostale aktivnosti