Поглед кроз Галилејев телескоп

У суботу и недељу, 21. и 22. октобра, у Научном клубу у Лесковцу одржане су радионице у оквиру пројекта ”Поглед кроз Галилејев телескоп”[:]

IMG_0407

У суботу и недељу, 21. и 22. октобра, у Научном клубу Лесковац одржане су радионице у оквиру пројекта ”Поглед кроз Галилејев телескоп”, који се реализује уз подршку Центра за промоцију науке.

Предавачи Предраг Стојановић и Драган Стошић, професори физике, кроз презентацију основних појмова из космологије, историје астрономских отркића и развоја телескопа приближили су учесницима астрономију као најстарију науку .

Радионицама је присуствовало 20 ученика Основне школе ”Вожд Карађорђе” и Основне школе ”Петар Тасић” из Лесковца који су имали прилику да се упознају са коришћењем телескопа, као и да после предавања посматрају планете и сазвежђа.

Идеја аутора и реализатора овог пројекта је формирање Астрономске секције у Научном клубу.