ЦПН на конференцији „Будућност уметничког образовања и истраживања пред изазовима дигиталног окружења“

ЦПН на конференцији „Будућност уметничког образовања и истраживања пред изазовима дигиталног окружења“

Округли сто Место уметничких истраживања у контексту високог образовања – перспективе и правци развоја одржан је у четвртак, 5. новембра 2020, у Свечаној сали Ректората Универзитета уметности

Конференција Будућност уметничког образовања и истраживања пред изазовима дигиталног окружења одржана је 5. и 6. новембра 2020. у организацији Универзитета уметности у Београду. Циљ конференције је био да се кроз сусрет домаћих и иностраних експерата, који се баве уметничким истраживањима, наставника и студената уметничких факултета, као и оних који руководе организацијама које су у вези са истраживачким радом у области уметности и/или науке и високог образовања, представе значај, капацитети, домети и препреке високог уметничког образовања и уметничких истраживања.

У оквиру конференције одржан је округли сто Место уметничких истраживања у контексту високог образовања – перспективе и правци развоја, који је модерирала проф. др Мирјана Николић, в.д. ректора Универзитета уметности. У разговору су учествовали представници Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Фонда за науку, Темпус фондације, Иницијативе „Дигитална Србија“ и Центра за промоцију науке, заједно са деканима и наставницима уметничких факултета широм Србије.

Фото: Универзитет уметности

 

Добривоје Лале Ерић, руководилац Сектора за међународну сарадњу и селектор годишње манифестације art+science, представио је приступ, пројекте и активности Центра, који су усмерени на мултидисциплинарна истраживања и развој заједничких пројеката. Посебно су истакнути примери више националних селекција у оквиру програма art+science, које Центар развија у сарадњи са нашом уметничком и научном заједницом и институцијама.

Дејан Врачаревић, докторанд на програму Дигитална уметност интердисциплинарних студија Универзитета уметности, представио је свој докторски уметнички пројекат Сјајан тренутак у раскораку: мапирана пројекција у просторно ограниченим условима, као пример актуелног и иновативног пројекта на размеђу науке, уметности и нових технологија.

 

Остале активности

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.