ЕкОтисак, радионица у Ректорату Универзитета у Новом Саду

ЕкОтисак, радионица у Ректорату Универзитета у Новом Саду

Радионица „Колики је ваш утицај на планету кроз угљенични отисак“ у оквиру пројекта ЕкОтисак.

У згради Ректората Универзитета у Новом Саду, у уторак, 7. децембра, одржала се радионица на којој су учесници пројекта и позвани експерти представили прве резултате истраживања и размотрили климатске и еколошке изазове са којима се суочавамо.

У оквиру прве радионице пројекта ЕкОтисак: „Колики је ваш утицај на планету кроз угљенични отисак“ учествовали су стручњаци, јавности већ добро познати по свом активизму и експертизи у области климатологије и климатских и еколошких изазова: научник и климатолог Владимир Ђурђевић, ванредни професор на Физичком факултету Универзитета у Београду, и Миља Вуковић, историчарка уметности, еколошка активисткиња и оснивачица онлајн групе За мање смећа и више среће. Уз представнике организација које учествују у пројекту ЕкОтисак и гостујуће стручњаке, учесници радионице имали су прилику да сарађују по тематским групама  – енергија, транспорт, исхрана, одећа – како би се на овај начин стекли дубљи увиди о темама од кључне важности за контекст климатских изазова. Партнери пројекта ЕкОтисак су позвали све заинтересоване грађане – поготово младе и студенте – да се пријаве за учешће у пројекту, где као волонтери и демонстратори могу активно допринети развоју пројекта и креирати садржаје који ће бити представљени публици током завршног програма пројекта у јулу и августу 2022. године, у оквиру програмског лука Дунавско море Европске престонице културе Нови Сад 2022.

Радионица у Ректорату Универзитета у Новом Саду је тек почетни корак у заједничком раду различитих друштвених и институционалних група: кампања под називом Климатска научно-уметничка акција за грађане Новог Сада осмишљена је са циљем активног укључивања уметника, научника, студената, организација цивилног друштва и појединаца, и успостављању нових културних образаца и климатско свесних облика понашања.

Остале активности

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.