Школа физике у Лесковцу

У суботу, 7. октобра, у Научном клубу Лесковац почиње реализација пројекта ”Школа физике”[:]

skola.fizike
У суботу, 7. октобра, у Научном клубу Лесковац почиње реализација пројекта ”Школа физике”. Аутор пројекта и један од реализатора је апсолвент на Физичком факултету Универзитета у Београду.

Првог дана период од 10 часова до 13:20 резервисан је за ”Елементарну математику” о којој ће причати Јован Божута, а од 14 до 16 часова о еволуцији звезда причаће Душан Вукоданивић. Сутрадан, 8. октобра, предавање под називом ”Теоријски минимум (анализа) држаће Петар Бојовић, а предавање из логике Анђела Доневић.

Неке од тема које су на распореду до 22. октобра су статистичка физика, галаксије, тамна материја, квантна оптика и физика у медицини.

Истражите агенду пројекта ”Школа физике”