U prostorijama Centra za promociju nauke u Beogradu, 23. juna potpisan je Memorandum o saradnji između Centra za promociju nauke (CPN) i Naučno-tehnološkog parka Beograd (NTP Beograd). Memorandum su potpisale v.d. direktora Centra za promociju nauke Iris Lekić i v.d. direktora Naučno-tehnološkog parka Beograd Marija Milić.
Potpisivanjem memoranduma formalizovana je saradnja dve institucije koje kroz svoje aktivnosti doprinose razvoju nauke, inovacija i tehnološkog preduzetništva u Srbiji.
Memorandum predstavlja osnovu za buduću saradnju u oblastima od zajedničkog interesa, uključujući organizaciju naučnopopularnih, obrazovnih i inovacionih programa, razvoj zajedničkih projekata, kao i povezivanje naučne i istraživačke zajednice sa privrednim sektorom. Posebna pažnja biće posvećena aktivnostima koje doprinose većoj vidljivosti nauke i inovacija, kao i njihovoj dostupnosti široj javnosti.
Saradnja između Centra za promociju nauke i Naučno-tehnološkog parka Beograd doprineće jačanju nacionalnog inovacionog ekosistema kroz razmenu znanja, iskustava i resursa, kao i kroz zajedničko kreiranje programa koji podstiču razvoj novih ideja i inicijativa.
Potpisani memorandum predstavlja osnovu za dalji razvoj saradnje dve institucije kroz zajedničke programe, projekte i aktivnosti u oblasti nauke, tehnologije i inovacija.










