„Klimatska kapsula“ na SAM forumu

„Klimatska kapsula“ na SAM forumu

Centar za promociju nauke učestvovao je 19. oktobra na Forumu menadžera „Humanizacija biznisa“ (SAM forumu) u Beogradu i tom prilikom predstavio svoju nagrađivanu umetničku instalaciju – „Klimatska kapsula“

Forum je organizovala Srpska asocijacija menadžera, a bio je posvećen razmatranju održivog i odgovornog modela poslovanja, koji će imati pozitivan uticaj na zajednicu i životnu sredinu. Kroz inspirativne priče šest lidera iz Srbije, prisutni su imali priliku da se upuste u diskusiju o aktuelnim trendovima u poslovanju i budućim izazovima.

Jedan od najvećih izazova sa kojima se trenutno suočava ne samo poslovni svet, već i čitavo čovečanstvo, jesu klimatske promene. Kako bi naš svet mogao da izgleda 2057, ako se ništa ne preduzme, učesnici Foruma mogli su da iskuse zahvaljujući „Klimatskoj kapsuli“ Centra za promociju nauke. Ova naučno-umetnička platforma je direktan poziv na klimatsku akciju svim građanima, podsećajući nas na jedinstvenost pozicije i postupanja svakog od nas.

Okupljenima se obratila i v.d. direktora Centra za promociju nauke dr Marjana Brkić, koja je ujedno i jedna od autorki ove umetničke instalacije. Ona je istakla koliko je važno da svaki pojedinac prepozna značaj sopstvenog angažovanja i zajedničkog rada kako bi se ostvarile pozitivne promene, kako u privatnom tako i u poslovnom okruženju, i kako bismo se zajedničkim snagama suočili sa klimatskim promenama i sprečili da dođe do dubokih i nepovratnih negativnih posledica.

„Klimatska kapsula“ zamišljena je kao eksperimentalni koncept koji će se kroz reflektivnu praksu kontinuirano preispitivati, menjajući svoju formu, sadržaje i program do 2030. godine. Usmerena je na praćenje i kritičko razmatranje sprovođenja Ciljeva održivog razvoja Ujedinjenih nacija, kao globalnog i opšteprihvaćenog mehanizma na putu ka održivoj i jedinoj mogućoj budućnosti.

Kapsula će do 2026. godine biti predstavljena u deset zemalja Jugoistočne Evrope, u okviru projekta Climateurope2.

Ostale aktivnosti