Nedelja programiranja

Od 16. do 22. oktobra u Naučnom klubu Niš realizovan je projekat ”Škola programiranja”[:]IMG_2493programiranje

Od 16. do 22. oktobra u Naučnom klubu Niš realizovan je projekat ”Škola programiranja” za učenike Osnovne škole ”Sveti Sava”. Trideset učenika je imalo priliku da se oproba u jednostavnom vizuelnom programiranju. Na taj način su se niški učenici pridružili petoj po redu Evropskoj nedelji programiranja.

Realizatorka projekta je nastavnica matematike i informatike Mirjana Rašić Mitić koja je ideju projekta objasnila rečima ”Živimo u svetu u kome se tehnologije menjaju vrtoglavom brzinom i utiču na naš način ponašanja, razmišljanja, kupovine i korišćenja savremenih aparata. Kako bismo mogli da idemo u korak sa savremenim tehnologijama, nije dovoljno da samo razumemo kako neki uređaj radi, već da budemo u mogućnosti da adaptiramo stvarnost prema našim potrebama, da u sve užurbanijoj svakodnevici budemo osposobljeni za brzo razmišljanje, raščlanjivanje problema na korake i optimizaciju rešenja, a šta je bolje za savladavanje tih veština od programiranja?”

Ostale aktivnosti