Panađur nauke

U naučnom klubu Leskovac će 14. i 15. novembra organizovan je ”Panađur nauke”
[:]

012U utorak i sredu, 14. i 15. novembra, u saradnji sa Predškolskom ustanovom ”Vukica Mitrović” iz Leskovca u Naučnom klubu Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju u Leskovcu organizovan je ”Panađur nauke”.

Deca iz predškolskih grupa ove ustanove imala su priliku da usvajaju znanja kroz istraživanje, isprobavanje, eksperimentisanje i razgovore sa školskim i univerzitetskim profesorima. Mogla su da steknu nova saznanja iz oblasti fizike, hemije, biologije i savremenih tehnologija.

Ovaj događaj je organizovan uz podršku Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu, Tehničke škole ”Rade Metalac” iz Leskovca, Centra za promociju nauke, Narodnog muzeja Leskovac, udruženja Teslin toranj u Srbiji i Tehnološkog fakulteta u Leskovcu.

Eksperimente i izložbe pratila je i izložba didaktičkih sredstava i materijala za istraživačke aktivnosti koje su izradila deca iz predškolske ustanove sa svojim vaspitačima i roditeljima. Na otvaranju manifestacije nagrađeni su najbolji radovi u nekoliko kategorija.

Ostale aktivnosti