Druga reflektivna radionica i sastanak projekta TeRRIFICA

Druga reflektivna radionica i sastanak projekta TeRRIFICA

Centar za promociju nauke organizovao je drugu reflektivnu radionicu, kao i  radni sastanak projekta TeRRIFICA 10.,  11. i  12. jula 2019. godine u Beogradu.

Prvi dan reflektivne radionice projekta TeRRIFICA održan je 10. jula  u prostorijama Narodne skupštine Republike Srbije, paralelno sa događajem Science meets Parliaments. Na radionici je učestvovalo četrdesetak predstavnika različitih sektora (državne uprave, organizacija civilnog društva, privrede i naučne zajednice) iz šest zemalja, koje su članice projekta. Tema druge reflektivne radionice je bila utvrđivanje ključnih indikatora performansi projekta, kako na lokalnom, tako i na globalnom nivou.  Dodatno, predstavnici pilot regija TeRRIFICA projekta su imali priliku da svoje aktivnosti predstave širem auditorijumu u Narodnoj skupštini Republike Srbije, kroz tri paralelne panel diskusije. Objedinjene teme su ovih diskusija su bile voda, vazduh i poljoprivreda, u kontekstu klimatskih promena.

Drugi dan reflektivne radionice održan je u prostorijama Centra za promociju nauke, kada je fokus bio na određivanju relevantnih MoRRI indikatora koji se mogu lokalno primeniti u pilot regijama TeRRIFICA projekta.

Nakon radionice, usledio je i sastanak projekta na kome su predstavnici partnerskih institucija predstavili dosadašnji rad na projektu, čiji je fokus bio na identifikaciji primera dobre prakse iz domena mitigacije i adaptacije na klimatske promene, kao i na razvoju crowd-mapping alata, za koji se očekuje da bude dostupan javnosti od septembra 2019. godine.

Projekat TeRRIFICA finansira Evropska unija iz okvira Horizont 2020. Koordinator projekta je WILA Bonn iz Nemačke, a pored CPN-a, partneri na projektu su Univerzitet Rajn-Val i Univerzitet u Fehti iz Nemačke, kao i udruženje ”Obrazovanje za održivi razvoj” iz Belorusije,  Univerzitet „Adam Mikjevič“ iz Poljske, organizacija Science Citoyennes iz Fransuske i Asocijacija katalonskih državnih univerziteta iz Španije. Projekat je počeo januara 2019. godine i trajaće tri ipo godine.

Ostale aktivnosti

Politika upravljanja kolačićima

Kolačići su male tekstualne datoteke koje se koriste kako bi korisničko iskustvo na veb-sajtovima bilo efikasnije. Zakonom je predviđeno da možemo čuvati kolačiće na vašem uređaju ako su strogo neophodni za rad ovog sajta. Za sve ostale tipove kolačića nam je potrebna vaša saglasnost. Saznajte više o tome kako obrađujemo lične podatke iz naše Politike privatnosti.